Okumak mı, izlemek mi ? Blogger mı Vlogger mı ?

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte kitap okuma alışkanlığı yerini, görsel ürün tanıtımı yapan ya da bir kitabın hikayesini size görsel olarak anlatan videolara bıraktı. Çoğu film, ürün vs. tanıtan bloggerlarımızın yerini artık görsel olarak film, ürün vs. tanıtan youtuberlar aldı.

Ben size bunu yazarken bile düşünüyorum… Acaba, şu yazdıklarımı video çekerek mi size aktarsam daha mı iyi olur ? Gerçekten de okuma alışkanlığı bitmiş bir Ülke mi olduk ? Yoksa zaten bu alışkanlığa hiç erişememiş miydik ?

Blog Sitesi Para Kazandırıyor mu ?

Blog sitesi açıp, yazı yazarak para kazanmak isteyen arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum. Türkiyede Olmaz !
Size bir örnek göstermek istiyorum;


Bu resimde neden hiç Türk bir blog sitesi göremiyoruz. Bunun sebebi biraz bizim üşengeçliğimize, biraz da okuma alışkanlığımızı körelten bu gelişen video sistemine dayamak lazım.

Sonuç Olarak!

Bloglar gün geçtikçe kan kaybediyor. Tamamen tükenmez belki bloglar ama eskisi kadar internet dünyasında yer bulamaz kendisine diye düşünüyorum. İnsanların blog anlayışı değişiyor!

Ben yazmayı seviyorum, belkide çoğu vlogger bu duruma karşı çıkacak bilmiyorum ancak, insanlarımıza okuma alışkanlığını daha çok aşılamamız gerektiğini düşünüyorum. Sözüm meclisten dışarı zaten buradaysanız siz de bizdensiniz demektir.

Sonuna kadar okuyan var ise teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen Kutucuğa Doğru Sayıyı Girin *